
Теорія та методика обраного виду спорту (спортивні танці) 4 курс
Мета та завдання навчальної дисципліни
Мета вивчення дисципліни: передбачає формування професійно-педагогічних знань, вмінь та навичок, які повинні забезпечити теоретичну та практичну підготовку майбутніх тренерів зі спортивних танців, удосконалення спортивної майстерності здобувачів вищої освіти.
Основні завдання навчальної дисципліни:
- оволодіння студентами системою базових теоретичних знань з питань методики спортивної підготовки у спортивних танцях.
- формування у студентів професійно-педагогічних вмінь та навичок з організації та методики проведення навчально-тренувальних занять на різних етапах спортивної підготовки;
- оволодіння студентами системою теоретичних знань та практичних умінь з науково-дослідної роботи у спортивних танцях.
- формування у студентів знань, вмінь та навичок з організації та проведення змагань зіспортивних танців.
Реалізація програми здійснюється у VII таVIII семестрах. Курс навчання складається з лекційних, практичних, семінарських занять та самостійної роботи.
На теоретичних заняттях надаються відомості про значення обраного виду спорту в сучасному спортивному русі. Вивчаються теоретичні основи побудови, проведення занять та здійснення контролю за динамікою росту спортивної майстерності.
На практичних заняттях розглядаються питання, що стосуються аналізу методики побудови тренувальних занять різної спрямованості, матеріально-технічне та організаційно-педагогічне забезпечення системи фізичної культури та спорту, планування тренувального процесу на різних етапах підготовки. Студенти вчаться проводити самостійний аналіз результатів наукових досліджень та на їх основі приймати управлінські рішення щодо напрямів тренувального процесу, отримують необхідними професійно-педагогічні знання, вміннями і навичками.
На семінарських заняттях перевіряються знання матеріалу лекцій та практичних занять, контролюється та оцінюється самостійна робота студентів, їх поточна успішність. Здобувачі вищої освіти мають можливість виступити з доповідями і повідомленнями. Частина семінарського заняття може бути використана для виконання контрольних робіт.
В результаті вивчення дисципліни здобувач вищої освіти повинен знати:
- структуру побудови багаторічного процесу спортивного тренування;
- особливості побудови тренувального процесу в річному циклі зі спортивних танців;
- особливості науково-дослідницької діяльності тренера;
- види управління та контролю;
- особливості застосування засобів відновлення організму спортсмена;
- прогнозування та моделювання у спортивних танцях.
В результаті вивчення дисципліни здобувач вищої освіти повинен вміти:
- володіти методикою проведення спортивного тренування у спортивних танцях;
- володіти методикою планування тренувального процесу у спортивних танцях;
- складати поурочні плани-конспекти проведення учбово-тренувальних занять;
- будувати групові та індивідуальні тренувальні заняття;
- складати тренувальні комбінації та змагальні програми;
- використовувати в роботі технічні засоби, літературні джерела, правила та положення Всеукраїнських та Міжнародних федерацій зі спортивних танців.

Теорія та методика обраного виду спорту 4 курс
Мета вивчення дисципліни: оволодіти знаннями з основ теорії та методики вільної та греко-римської боротьби, сприяти формуванню базових професійно-педагогічних знань, умінь та навичок, що забезпечують теоретичну і практичну підготовку фахівця зі спеціальності «Спорт (вільна та греко-римська боротьба)», необхідних для майбутньої професійної діяльності.